Motor Test Dinamometreleri

Histeresis / Eddy-Current / Tozlu Dinamometreler

Histeresis Dinamometreler

Histeresis dinamometreler (HD serileri) düşük ve orta güçteki güçleri ölçmek için ideal ve çok yönlü ürünlerdir. (Durup yine çalışan sistemlerde 14 kW’a kadar çalışma)

Histeresis frenler tork yaratmak için bir hıza ihtiyaç duymuzlar. Bu nedenle boşta çalışmadan kilitli rotor durumuna kadar motorun bütün çalışma rampasını sağlayabilirler. Fren soğuması modellere göre değişmekle birlikte, ısı yayınımı (harici kaynak olmadan) veya hava (basınçlı hava veya fan) ile sağlanmaktadır. Histeresis dinamometreler hem sürekli hemde kısa süreli yüksek güç ihtiyacını karşılayabilecek kesintili çalışma şartları için uygundurlar.

Bütün HD histeresis frenler boyutlarına ve sistem konfigürasyonuna bağlı  olmak üzere, + %0.25 ile + %0.5 tam skalada doğruluğa sahiptirler. Yüksek hızlı mototr testleri için özel dizayn ürünlerde mevcuttur. 10.000 ila 20.000 RPM e kadar çalışan modelleri mevcuttur

Diğer tipte Histeresis Dinamometreler

Micro Dyne
Magtrol’ün yeni ürettiği bu seri, minyatür/mikro boyuttaki düşük torklu motorları test etmek için üretilmiş İLK ve TEK histeresis dinamometredir.

İçten Yanmalı Motor Dinamometreleri
İçten yanmalı 10 HP (7.5 kW) gücündeki motorların testine özel ürünlerdir.

İbreli Ağırlık Dinamometreleri
Manuel kullanıma uygun, basit kullanımlı, güvenilir, ve ekonomik dinamometreler.Histeresis dinamometre ve yerçekiminin kombinasyonunu kullanan bu sistem sabit ve güvenilir sonuçlar sağlamaktadır.

Eddy-Current Dinamometreler

Eddy-Current frenler (WB serisi) yüksek hızlı, orta ve büyük güçteki motorların tesi için ideal ürünlerdir. Eddy-Current dinamometreler hız yükseldikçe artan bir tork sunarlar. Tepe torkuna anma hızında ulaşırlar. Eddy-Current dinamometre küçük çaplı rotor çapı nedeniyle düşük atalet momentine sahiptir.Fren soğutması su su dolaşım sistemi ile yapılır. Su suğutması sayesinde WB serisi ürünler sürekli çalışmada 140 kW maksimum güç üretirler.
Bütün WB eddy-current frenler boyutlarına ve sistem konfigürasyonuna bağlı  olmak üzere, + %0.3 ile + %0.5 tam skalada doğruluğa sahiptirler.

Tozlu Dinamometreler

PB serisi tozlu frenler, düşük ve orta hızlarda orta ve yüksek tork sunmak üzere tasarlanmıştır.Histeresis frende olduğu gibi tozlu dinamometre sıfır hızda maksimum tork üretir ve eddy-current frenledeki gibi su ile soğutulur.Tozlu frenler boyutlarına ve sistem konfigürasyonuna bağlı  olmak üzere, + %0.3 ile + %0.5 tam skalada doğruluğa sahiptirler.

Tandem Dinamometreler

Magtrol Eddy-Current ve tozlu dinamometreleri tandem (ardışık bağlı) olarak sunabilmektedir. Bu sayede her frenin kendine has özellikleri tek bir dinamometrede birleşir. Böylece nominal frenleme torku test altındaki motora sıfır hızdan maksimum hıza kadar uygulanabilmektedir. Tandem frenler PB/WB kombinasyonları olarak adlandırılmıştır. PB dinamometreler tipine bağlı olarak 1000 ile 3000 RPM hızlarına kadar çalışmaktadırlar.

 

Firmamızın gerçekleştirdiği %100 yerli 4Q test sistemleri ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gamak firması ile beraber gerçekleştirdiğimiz test sistemi bilgileri için lütfen tıklayınız..

Back to Top

* Bu alanlar gereklidir.