IoT(Internet of Things) için akıllı ağ geçidi sağlayan YENİ multi-bus data logger:

imc BUSDAQflex

Yeni imc BUSDAQflex data logger, herhangi bir makineye ya da araça entegre bus sisteminden topanan vreilerin direkt olarak toplanmasını sağlar. WLAN/UMTS üzerinden bir tablet veya IoT (Internet of Things) bağlantısı kablosuz olarak kurulur. Ayrıca analog girişleri sayesinde imc CANSASflex serisindeki farklı modüller ile genişletilebilir. Endüstriel faaliyetlerin anlık dökümantasyonu ve görüntülenmesinden cloud bağlantısı ile prototip araç takibine kadar bir çok uygulamanın ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Standart bazal konfigürasyonda imc BUSDAQflex iki adet CAN bağlantı noktasına sahiptir. Bu bağlantı noktalarının sayıları ihtiyaca ve koruma kasasının ebatlarına bağlı olarak 12’ye kadar artırılabilir. CAN arayüzüne ilave olarak, cihazlara ayrı ayrı LIN, FlexRay, ARINC, MVB, EtherCAT, XCPoE or CAN FD yüklenebilir. Ham veri akışının kaydı ve protokol kanallarının yanısıra, CCP, KWP2000, XCP, OBD2, UDS, DiagOnCan, TP2.0 ve GMLAN gibi komplex protokoller sayesinde kanalların birbirlerinden bağımsız olarak gerçek zamanlı kayıtları da mümkündür.

Geleceğin tasarımı
imc BUSDAQflex kullanıcıları geleceğin bus sistemi olan CAN FD ile bağlantılarını sağlamaktadır. Standart CAN protokolüne ek olarak geliştirilen son sürüm ile daha hızlı veri toplanırken bus kapasitesi de artırılımıştır. Bu sayede işlem esnasında yükleme ve kaydetme yüzünden kaynaklanan kayıp azaltılmıştır. Kullanıcı ihtiyacına göre klasik CAN ve CAN FD arasında geçiş yapma şansına sahiptir.

Kolay bir klik ile tam teşekküllü ölçüm sisteminizi oluşturun
Yeni data logger ile imc CANSASflex serisinin ölçüm modülleri müthiş bir uyum içerisinde çalışmaktadır. Klik mekanizması sayesinde modüller arası bağlantı hiç bir ek malzeme ya da cabloya ihtiyaç duyulmaksızın sağlanır. Geniş modül yelpazesi sayesinde her türlü sinyal ve sensöre yönelik doğru kombinasyonu kolayca oluşturarak verilerin toplayan ve saklayan tam teşekküllü bir ölçüm sistemini oluşturabilirsiniz.

Gerçek zamanlı işlem fonksiyonelliği
Opsiyonel olarak sisteme entegre edilebilen gerçek zamanlı işlem platformu imc Online FAMOS toplanan veriler için akıllı bir aktarım ortamı sağlar. Kanallardan gelen verilerin cihazdaki gerçek zamanlı bus protokolleri tarafından anlık deşifre ve boyutlandırma işlemleri gerçekleştirilir. Bu sayede ortama sıkıştırılmış ve anlamlı olarak ulaşan veriler hem otomatik kullanım için hem de IoT (Internet of Things) gibi faklı sistemlere de kolayca transferi uygundur.

 
Ethernet üzerinden bağlantı kurmanın yanı sıra aynı işlevi kablosuz olarak sağlamak için WLAN adaptörü veya telsiz modem de imc BUSDAQflex sisteminde kullanılabilir. Bu sayede imc cloud üzerinden senkronizasyonu otomatik olarak uzaktan gerçekleştirebilirsiniz. UDP, FTP ve HTTP gibi sandart protokoller ile IoT platformlarına bağlanmak mümkündür.

Dayanıklı ve bağımsız
imc BUSDAQflex serisindeki tüm cihazlar -40 to + 85°C aralığındaki zorlu şartlarındaki mobil uygulamalarda dahi herhangi bir bilgisayar tarafından kontrol edilmeksizin çalışmalarını sürdürürler. Düşük güç tüketimi ve UPS güvencesiyle toplanan verilein kaybolma tehlikeleri ortadan kakmıştır.

Tek yazılım üzerinden tüm işlemleri yapın
imc STUDIO measurement software üzerinden tüm ölçüm parametrelerinin girişi, kişisel ayarların ve görüntüleme pencere fonksiyonlarının oluşturularak gelecekte hazır olması için kaydedilmesi, analizlerin ve ölçüm raporlarının oluşturulması gibi temel işlerimlerin hepsi kullanıcının kontrolündedir. Kolayca kişiselleştirilebilen operasyon konsepti sayesinde yazılımda geniş bir fonksiyonellik mevcuttur.

 
Daha fazla bilgi için:
http://marmatek.com/urunler/busdaqflex/