Fiber Optik Veri Toplama ve Sensör Sistemleri

MICRON OPTICS FBG VERİ TOPLAMA SİSTEMLERİ (INTERROGATOR & FİBER OPTİK SENSÖRLER)

Geleneksel elektriksel sensör ve folyo strain gage teknolojileri aksine, Micron Optics’in algılama çözümleri optik teknolojilere dayanmakta olup, algılama sistemlerinden beklenen doğruluk, dayanıklılık, hızlı kurulum, zor şartlar altında çalışabilme gibi gereksinimleri Fiber Bragg Grating (FBG)’nin avantajlarını kullanarak gerçekleştirir. Fiber optik ölçüm sistemleri, petrol&gaz, inşaat, havacılık, enerji gibi sektörlerin geleneksel algılama sistemleri ile çözümü zor olan ihtiyaçları kolayca karşılayabilir. Kilometrelerce uzunluğundaki bir fiber kablo üzerine onlarca seri şekilde sensör bağlanabilir. Fiber teknolojisi ile , sensör besleme (enerjilendirme) ihtiyacından, elektriksel gürültülerden, kablolama maliyetlerinden ve işçiliklerden kurtulabilirsiniz.

1997 yılında, ilk Fiber-Bragg Grating teknolojisinin tanıtımı ile beraber Micron Optics (USA) bu teknolojinin tasarım ve gelişiminde lider rol üstlenmiştir. Micron Optics ürünleri en yüksek doğruluk, hassasiyet ve çözünürlük sınıfına sahip ürünleri elektromanyetik girişimlere karşı duyarsız, uzun ömürlü, kolay kurulabilen kompak çözümler olarak sunmaktadır.

Micron Optics algılama ürün portföyü, optik sensörler, lazer tabanlı ölçüm cihazları (INTERROGATOR) ve sensör verilerinin toplanması ve analiz edilmesini sağlayan sistem ENLIGHT yazılımı paketi içerir.

FİBER OPTİK  SENSÖRLER

 

FİBER OPTİK  INTERROGATOR

sm041 Genişleme Modülü

Back to Top

* Bu alanlar gereklidir.